Początek lat 70-tych. Wprowadzona zostaje akcja "Posesja". Właśnie w tych czasach właściciele aut przedwojennych, uszkodzonych, niesprawnych technicznie zostają karani mandatami przez miejscowe władze za to, że na ich podwórkach stoją stare, smutne pojazdy.
Oddanie takiego auta na złom też wiązało się z ogromnymi komplikacjami, ponieważ należało go całego pociąć na kawałki przecinakiem lub zwykłą ręczną piłką. Praktycznie w tym czasie zaczęła powstawać kolekcja Muzeum Motoryzacji. W tamtych czasach niedostępnym marzeniem, królem szos była poczciwa SYRENA, a stary pojazd otrzymywano za darmo lub za symboliczną złotówkę. Należało "tylko" znaleźć możliwość przechowania go do późniejszych czasów, kiedy będą restaurowane. I tak wielu naszych znajomych posiadających własne pola i ogródki przyjmowało na przechowanie różne samochody ciężarowe, osobowe, bądź motocykle.
Od lat 80-tych zaczęliśmy systematycznie rekonstruować samochody tak aby mogły o własnych siłach się poruszać. Muzeum Motoryzacji otworzyliśmy w 1995r w Otrębusach pod Warszawą. Obecnie wśród zbiorów znajduje się ok. 300 zabytkowych pojazdów. Najstarszym pojazdem jest traktor TITAN produkcji USA z 1895r. Najstarszy pojazd ciężarowy: Mercedes z 1913r. A osobowy FIAT z 1919r. Wśród eksponatów są samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, samoloty , wózki dziecięce, rowery , motocykle, a także sprawne czołgi. W obecnej chwili w trakcie rekonstrukcji jest kilkadziesiąt pojazdów w tym słynny Polski czołg 7TP i czołg zwiadowczy TKS. Prawdziwym rarytasem jest ZIS kabriolet J. Stalina, Mercedes 170V Lody Halamy, również kabriolet i wiele innych aut jakimi jeździli Elvis Presley, Marilyn Monroe czy Jan Kiepura. Nasze pojazdy przeżywają swą drugą młodość. Wszystkie są odrestaurowywane zgodnie z zasadami obowiązującymi w okresie ich powstania.
Jesteśmy organizatorem wielu imprez kulturalnych takich jak: "Stulecie Motoryzacji w Polsce", "Kabriolety XX wieku pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Aleksandra Kwaśniewskiego. Organizujemy wiele wystaw w Polsce. Między innymi: "Ostatnia niedziela na Głównym" czy coroczny "Auto-Tour". Muzeum odwiedza wiele gości z kraju i zagranicy. W Stanach Zjednoczonych, Francji i Anglii ukazują się artykuły prasowe oraz programy telewizyjne o naszym muzeum. Obecnie jest to największa placówka tego typu w kraju i jedna z największych w Europie. Niewątpliwie wizytówka gminy Brwinów. Ratujemy dobra kultury narodowej za co uzyskaliśmy dyplom-dowód uznania "Za szczególny wkład pracy dla dobra Rzeczypospolitej" od Prezesa Rady Ministrów.